Afbeelding

Provincie investeert in leefbaarheid Hoogezand en Sappemeer

Algemeen

REGIO - Om de leefbaarheid in de provincie Groningen op niveau te houden, wordt er de komende jaren flink geïnvesteerd in elf regionale centra. Hoogezand en Sappemeer zijn twee van deze plaatsen. Hiervoor wordt in totaal 1,5 miljoen euro beschikbaar gesteld. 

Het gaat om plaatsen die belangrijk zijn voor de voorzieningen, de werkgelegenheid en wonen. De provincie stelt een subsidie beschikbaar van 140.000 euro per plaats om de plannen uit te werken, met als doel de welvaart en het welzijn te versterken. Naast Hoogezand en Sappemeer wordt ook geïnvesteerd in Appingedam, Delfzijl, Bedum, Leek-Tolbert, Nieuwe Pekela, Stadskanaal-Musselkanaal, Ter Apel, Uithuizen, Veendam en Winschoten. Gedeputeerde Tjeerd van Dekken: ,,Het gaat om plaatsen die cruciaal zijn voor de leefbaarheid in de provincie Groningen. De dorpen en steden zijn ontzettend belangrijk voor bijvoorbeeld onderwijs, zorg en werkgelegenheid. Door hier in te investeren, geeft dit niet alleen een verbetering voor de betreffende plaats, maar ook voor het gebied er omheen.’’

Masterplan Regiocentra
Het Masterplan Regiocentra richt zich de komende tien tot vijftien jaar op het verbeteren van deze elf plaatsen. Het plan gaat over economische vitaliteit, leefbaarheid en ruimtelijke en sociale kwaliteit. In Appingedam wordt bijvoorbeeld gekeken naar de hele plaats, met extra aandacht voor het gebied tussen Appingedam en Delfzijl. In Stadskanaal-Musselkanaal komt er een visie voor het hele gebied, met speciale aandacht voor Makeport Mercurius. De gemeenten werken nu aan concrete plannen. De subsidie van 140.000 euro helpt daarbij, bijvoorbeeld door stedenbouwkundigen of andere experts in te schakelen.  

Toekomstbeeld
In februari is een toekomstbeeld voor de regiocentra gepresenteerd en het kabinet heeft 20 miljoen euro beschikbaar gesteld voor de uitvoering van de plannen (Regio Deal Regiocentra). De provincie en de betrokken gemeenten dragen samen hetzelfde bedrag bij, waardoor er 40 miljoen euro beschikbaar is.