
Zevende Exotenmarkt bij Tuingoed Foltz
AlgemeenMEEDEN - Een grote Exotenmarkt vindt op 10 en 11 augustus voor de zevende maal plaats bij Tuingoed Foltz in Meeden. Kwekers en particuliere verzamelaars presenteren hun favoriete jungleplanten, boomvarens, palmen, cacteeën, agaves, orchideeën, bananen en andere exoten. Tijdens de Exotenmarkt worden ook rondleidingen door de jungletuinen gegeven.
De deelnemers aan de Exotenmarkt bieden gezamenlijk letterlijk een wereld aan planten. Zo presenteert kwekerij Koala eucalyptus-soorten uit Australië en presenteert Paul Shirley Zuid-amerikaanse succulenten en Impatiens-soorten uit Afrika en Indonesië. De varens en boomvarens van Foltz komen uit Japan, China, Australië en Europa. De Kuipplanten Vereniging toont schatten uit vooral het Middellandse Zeegebied en Zuid-Amerika.
Anjo en Coby Keizer komen met agaves en cactussen uit vooral Mexico naar Meeden, terwijl de meeste bananen en palmen van Mike’s Tropical Garden uit de tropen komen. Veel van de orchideeën van Select Orchids hebben hun herkomst in Azië.
De tuinen van Tuingoed Foltz zien er momenteel zeer uitnodigend uit. Een minibeekje klatert door de jungletuin met bananen, boomvarens en heel veel rariteiten. Grassen, zonnehoeden en andere ‘bewoners’ van de prairietuin genieten van de zon, die nu zo uitbundig schijnt. De Salvia’s en andere lipbloemigen hullen de Salviatuin in feestelijke kleuren, terwijl de bos- en varentuinen met veel bijzondere schaduwplanten rust en verkoeling bieden.
De tuinen zijn het hele weekend vrij te bezoeken. Op beide dagen wordt om 14.00 uur een rondleiding gegeven. Na het bezoeken van de tuinen kan er op het terras worden genoten van home-made gebak en exotische lekkernijen, die door Maaike Hage van Zoet & Hartig worden geserveerd. Liefhebbers kunnen vervolgens snuisteren tussen de vele tuin- en plantenboeken, die door antiquariaat Champ Clark zijn meegebracht. Ook is de Stichting Kinderhulp Gambia aanwezig met sieraden, decoraties en handige huis- en tuinhulpjes uit Afrika. Van de opbrengsten worden onderwijs- en medische projecten in Gambia opgezet en ondersteund.
De Exotenmarkt is van 10.00 tot 17.00 uur geopend. Het adres van Tuingoed Foltz is Hereweg 346 in Meeden.







