
B en W: ,,Aard van buitenspelen is aan het veranderen’’
AlgemeenHOOGEZAND – De gemeente Midden-Groningen telt 1150 speeltoestellen voor kinderen, die allemaal periodiek worden gekeurd of ze nog wel veilig zijn. Dat antwoorden B en W op schriftelijke vragen van de SP-fractie in de gemeenteraad.
Binnen die partij zijn er zorgen over de aard en veiligheid van de speeltoestellen. Daarom werden B en W enkele vragen gesteld. De SP stelt dat voor het beheer van de speelvoorzieningen het beleidsstuk ‘Iedereen mag spelen’’ de leidraad is. De partij wilde weten of het college weet hoeveel speelvoorzieningen er in de gemeente zijn en welke partij(en) de verantwoording hebben voor die speelvoorzieningen.
B en W antwoorden dat in zijn algemeenheid geldt dat de gemeente verantwoordelijkheid draagt voor het beheer en onderhoud van speeltoestellen in de openbare ruimte. Het is niet zo dat aanwijsbaar is welke speeltoestellen beheerd worden door een wijk of buurt, maar in samenspraak wordt bijvoorbeeld schilderwerk of eenvoudig onderhoudswerk door buurten uitgevoerd. Dat is echter niet ‘structureel’ belegd. Op de vraag of het college weet wat de algehele status is van alle speeltuinen wordt geantwoord dat dit bekend is: ,,De speeltoestellen worden elk kwartaal gekeurd door visuele controle. Daarnaast bezoeken wijkteams de speellocaties en ruimen daar afval en glasscherven op. Gebreken aan de toestellen worden verholpen door vrijwilligers en eigen personeel.’’
De gemeentemedewerkers hebben de beschikking over de controles, plegen onderhoud om gebreken te verhelpen of kunnen eventueel overgaan tot het verwijderen van toestellen als het probleem niet te verhelpen is. Maar ook niet al het kapotte hoeft gerepareerd te worden. B en W: ,,Wij zien steeds meer wensen en initiatieven in dorpen in wijken waar de traditionele speelplaatsen worden vervangen of gecombineerd met bijvoorbeeld een speelbos waarin de natuurlijke beleving meer een rol speelt en ook de motorieke ontwikkeling van kinderen een kans krijgt zich te ontwikkelen.’’







