Het talud langs het speelveld, met boven en onder reclameborden van sponsoren.
Het talud langs het speelveld, met boven en onder reclameborden van sponsoren.

Talud langs hoofdveld Hoogezand blijft bestaan

Algemeen

HOOGEZAND – Het talud, de aarden wal in de volle lengte langs het hoofdveld van voetbalvereniging Hoogezand wordt niet afgebroken. Na een eerdere aankondiging van afbraak door de gemeente is die daar nu van teruggekomen.

Ze waren er bij Hoogezand niet blij mee, zo wordt verteld. De aarden wal, waar de toeschouwers in rijen achter elkaar staan met prima zicht op het veld, de wedstrijden kunnen volgen en waarbij het hij belangrijke wedstrijden druk is, is een karakteristieke ambiance van de club. Het talud zou worden afgebroken, zo is door de vereniging meegedeeld, omdat de gemeente dat uit kostendekkend oogpunt noodzakelijk zou vinden. Het zou te duur worden voor de gemeente om daar regelmatig onderhoud aan te plegen. Op de vraag aan de Hoogezand woordvoerder of de club dat onderhoud dan niet met eigen vrijwilligers kan doen, antwoorde hij dat dat kon, maar dat de gemeente begin volgend jaar de wal al wil afbreken. 

Sportwethouder Annemiek Hoesen om opheldering gevraagd zegt: ,,Dat afbreken was wel het oorspronkelijke plan, maar dat is al aangepast. Het talud blijft gewoon, alleen het groen wordt uitgedund. Hat gaat dan om de bosschages achter dat talud. Aanvankelijk wilde de gemeente ook dat talud verwijderen, maar we zijn in goed overleg met de vereniging overeengekomen dat het talud blijft. De bomen en bosschages in het algemeen bij het sportterrein worden wel uitgedund, ook omdat we daar al tijden niks gedaan hebben’’. Dat er tijden niks aan onderhoud rond de sportvelden is gedaan, ligt aldus Hoesen aan eerder doorgevoerde bezuinigingen. Dat uitdunnen van het groen doet de gemeente, het onderhoud van het eigenlijke talud zou dan door de club worden gedaan. ,,Het gaat allemaal in goed overleg met de sportverenigingen, zodat het hele sportpark er weer netjes uit komt te zien, meer licht, lucht en ruimte’’, aldus de wethouder.