
Rutger Kopland School (VO) in Siddeburen nadert voltooiing
AlgemeenSIDDEBUREN – De leerkrachten van het Rutger Kopland Voortgezet Onderwijs (VO) Eemsdelta konden donderdagmiddag een kijkje nemen in hun nieuwe school in Siddeburen.
Het zijn nog lege ruimtes - de lokalen, de gangen, hal en het trappenhuis -, maar de aanwezigen, leerkrachten en andere betrokkenen kregen toch een goede indruk hoe het straks gaat worden. De voormalige openbare basisschool De Springplank wordt door Fledderman Bouw uit Siddeburen verbouwd tot het nieuwe Rutger Kopland VO Eemsdelta. De school is helemaal gestript, verduurzaamd en aardbevingsbesteding gemaakt. Een gedeelte van het gebouw is gesloopt en er is een verdieping bovenop geplaatst. In totaal krijgen 180 leerlingen onderwijs in het nieuwe gebouw.
Wethouder Erik Drenth zegt: ,,Het Scholenprogramma, waar ook het Rutger Kopland Voortgezet Onderwijs Eemsdelta onderdeel van uitmaakt, is hiermee bijna klaar.’’ Hij geeft aan blij te zijn dat het Rutger Kopland VO Eemsdelta door het betrekken van deze nieuwe locatie gevestigd blijft in Siddeburen. ,,Onderwijs in de dorpen is namelijk erg belangrijk voor de regio’’, aldus de wethouder. John Wierenga, bestuurder van de Stichting VO Eemsdelta waar het Rutger Kopland toe behoort, is trots dat er een nieuwe duurzame school wordt gerealiseerd waar een voor de leerlingen en leerkrachten prettige leer- en werkomgeving is gecreëerd.
Half mei is de oplevering van de nieuwe school gepland. Het Rutger Kopland zal bij aanvang van het nieuwe schooljaar in gebruik worden genomen. En dat gaat uiteraard gevierd worden, zo is donderdagmiddag alvast bekend gemaakt.







