Een uitsnede van 'Gezicht op het dorp Kiel-Windeweer' van Maria Clobus. (foto: Historisch Archief Midden-Groningen)
Een uitsnede van 'Gezicht op het dorp Kiel-Windeweer' van Maria Clobus. (foto: Historisch Archief Midden-Groningen)

Kunst en geschiedenis ontmoeten elkaar in expositie Historisch Archief

Algemeen

HOOGEZAND – Het Historisch Archief Midden-Groningen presenteert de nieuwe tentoonstelling Kunst X Historie. Dit keer geen oude documenten of historische foto’s, maar een expositie waarin kunst en geschiedenis samenkomen. 

Kunst X Historie is tot stand gekomen in samenwerking met de lokale kunstenaars Maria Clobus en Ruud de Bondt. Samen met het Historisch Archief Midden-Groningen selecteerden zij een mooie collectie kunstwerken van karakteristieke plekken in Midden-Groningen, waaronder ook locaties die inmiddels uit het landschap zijn verdwenen. De tentoonstelling toont tekeningen en schilderijen waarin herkenbare plekken en gebouwen uit het verleden zijn vastgelegd. Bezoekers krijgen zo een unieke kijk op de rijke historie van Midden-Groningen, bekeken door de ogen van kunstenaars. Naast werken van Maria Clobus en Ruud de Bondt zijn ook kunstwerken uit de collecties van de gemeente Midden-Groningen en het Historisch Archief te zien. Daaronder bevinden zich onder meer pentekeningen van de bekende Groninger kunstenaar Nico Bulder. Met zijn tekeningen en schilderijen legde hij een belangrijk beeld van het verleden vast. 

Met Kunst X Historie laat het Historisch Archief zien dat kunst niet alleen inspireert, maar ook een waardevolle bron is voor het bewaren en vertellen van lokale geschiedenis. De tentoonstelling is tot en met half november gratis te bezoeken tijdens de reguliere openingstijden van het archief.