Meint Dekker met zijn onderscheiding: ,,Het werken voor ouderen geeft je heel veel voldoening.''
Meint Dekker met zijn onderscheiding: ,,Het werken voor ouderen geeft je heel veel voldoening.''

Langdurige inzet voor ouderen beloond met koninklijke onderscheiding

Algemeen

HOOGEZAND – Het was even schrikken voor Meint Dekker. Hij zat in een POSO-vergadering bij Kwartier Zorg en Welzijn toen iemand binnenkwam en zei: ,,Ik moet je dringend spreken.’’ Toen werd het al snel duidelijk: Dekker zou een koninklijke onderscheiding krijgen.

Hij werd een zaal binnengeleid waar tot zijn verbazing familie en vele bekenden uit de ouderenorganisaties waren en toen hij ook nog burgemeester Erica van Lente ontwaarde ‘was het helemaal schrikken’, maar viel wel het kwartje. ,,Dit had ik helemaal niet verwacht. Bij vrijwilligerswerk voor ouderen krijg je altijd meer terug dan dat je erin stopt en dit is voor mij heel dankbaar werk’’, aldus Dekker. Hij doet nu 25 jaar met hart en ziel dit werk voor ouderen: momenteel binnen het POSO, het Plaatselijk Overleg Samenwerkende Ouderenorganisaties en daarvoor bij afzonderlijke ouderenbonden. 

Het begon ruim een kwart eeuw geleden toen Dekker met de VUT kon bij zijn werkgever, Christelijke Woningstichting Patrimonium in Groningen, waar hij een leidinggevende functie op de afdeling Financiën had. Het helpen invullen van belastingformulieren was zijn eerste vrijwilligerswerk voor ouderen. ,,Vaak konden ouderen tot wel 800 euro terugkrijgen van de belasting en dat was voor hen heel veel geld. Zij waren dan ook heel dankbaar’’, zo blikt de kersverse decorandus terug. Via het POSO, waar hij voorzitter van was geworden, werden tal van activiteiten voor ouderen opgezet, waaronder valpreventie, het project Welzijnscoach en het project Grip & Glans. Ook organiseert hij met het POSO activiteiten met andere plaatselijke organisaties en behartigt Dekker de belangen van ouderen door overleg en samenwerking met onder andere de gemeente Midden-Groningen en Kwartier Zorg & Welzijn. Verder is hij voorzitter van diverse commissies, zoals Dag van de Ouderen, en onderhoudt hij de contacten met relevante organisaties. 

,,Ik heb mijn hele werkzame leven aan ouderen gewijd. Je ziet direct resultaat en dat is heel mooi en daardoor kun je anderen nog beter helpen.’’ Dekker vervolgt: ,,Op verzoek van de wethouder is onlangs het Platform Ouderen opgericht. De gemeente wilde graag één organisatie waarmee die het aanspreekpunt voor ouderen zou zijn. Het POSO organiseert nu alleen nog activiteiten voor ouderen en de contacten met de gemeente, ook de financiële, worden onderhouden door het Platform.’’ Het hoofddoel van het platform is gericht op het verbeteren van verschillende aspecten van het leven voor ouderen in Midden-Groningen, waaronder wonen, welzijn, zorg en gezondheid. Dekker is overigens ook de secretaris/penningmeester van dat platform en waarnemend voorzitter, want mensen staan niet in de rij voor dergelijke (vrijwillige) functies, zo blijkt. Behalve het werken voor ouderen was hij acht jaar gemeenteraadslid in Midden-Groningen voor de ChristenUnie. Ook daar kijkt hij met voldoening op terug. 

Meint Dekker is tijdens de jaarlijkse lintjesregen in het kader van Koningsdag benoemd tot Lid in de Orde van Oranje-Nassau. Op de verrassingsochtend werden de versierselen hem opgespeld door burgemeester Erica van Lente.