Op deze locatie aan de Akkereindenweg in Siddeburen zullen mogelijk vluchtelingen worden opgevangen.
Op deze locatie aan de Akkereindenweg in Siddeburen zullen mogelijk vluchtelingen worden opgevangen.

Inwoners Siddeburen verrast door mogelijke opvangplek voor vluchtelingen

Algemeen

SIDDEBUREN – Inwoners van Siddeburen reageren verrast op het aanwijzen van een mogelijke locatie voor de opvang van vluchtelingen uit Oekraïne. Die verblijven nu nog in het voormalige gemeentehuis in Muntendam, maar moeten daar eind dit jaar weg.

In de opvang in Muntendam wonen nu ongeveer 80 bewoners. Het college van B en W van Midden-Groningen heeft besloten die locatie 31 december te sluiten en niet al dit voorjaar, zoals eerder de bedoeling was. Er vindt nu nader onderzoek plaats naar een vervangende opvanglocatie in de gemeente. In het voortraject zijn een groot aantal verschillende locaties bekeken op grond van eigendomssituatie, geografische spreiding van de huidige opvanglocaties, aanwezigheid van voorzieningen zoals openbaar vervoer, winkels, medische zorg en de mogelijkheid om op korte termijn voor de vluchtelingen te kunnen bouwen en nutsvoorzieningen aan te leggen. 

Op basis daarvan zijn de meeste locaties al afgevallen. B en W hebben gekozen voor een vervolgonderzoek naar ‘twee kansrijke locaties’: de Akkereindenweg tussen de huisnummers 17 en 19 in Siddeburen en een plek aan de Reehorst in Hoogezand ten westen van de Kalkwijk. Voor het nemen van een definitief besluit voor een toekomstige opvanglocatie moet eerst planologisch onderzoek, bodemonderzoek, onderzoek naar flora en fauna, aansluiting op het elektriciteitsnet en eventuele andere toekomstmogelijkheden van beide locaties in beeld worden gebracht. Omwonenden worden eerst nog geïnformeerd en geraadpleegd en daarna zal uiterlijk in juni een besluit worden genomen waar de opvang gaat komen. In Siddeburen, zo blijkt, zijn inwoners vooral verrast door de keuze van de locatie: aan de meest noordelijke rand van het dorp, met een ruim uitzicht op de landerijen.