Mirna Ackers is zondagmiddag samen met Vital Stahievitch te zien en te horen in Sappemeer. (foto: Johan Apperloo)
Mirna Ackers is zondagmiddag samen met Vital Stahievitch te zien en te horen in Sappemeer. (foto: Johan Apperloo)

Klassieke muziek op Borg Welgelegen

Algemeen

SAPPEMEER - Cultuur op de Borg organiseert op zondag 24 november een middag Klassiek op de Borg op Borg Welgelegen in Sappemeer. 

Onder de noemer Klassiek op de Borg wordt het eerste openbare concert gegeven door Mirna Ackers (fluit) en Vital Stahievitch (piano). Zij hebben een gevarieerd programma van fluitmuziek uit de 20e eeuw samengesteld met werk van Claude Debussy, Francis Poulenc en Paul Hindemith. ,,Een divers muzikaal landschap’’, zo beschrijven Mirna Ackers en Vital Stahievitch deze muziek. ,,Elke componist ging op zoek naar zijn eigen manier om de muziek te vernieuwen, zonder daarbij de verbinding met bestaande tradities te verliezen. Hierdoor is de 20e eeuw een enorm diverse periode.’’

Mirna Ackers en Vital Stahievitch (tevens musicologe en kunsthistoricus) vormen al ruim tien jaar een duo. Vital speelt in binnen- en buitenland en won meerdere prijzen bij (inter)nationale concoursen, Mirna is orkestmusicus, speelt sinds 2020 mee in een familieopera en organiseert evenementen voor amateurfluitisten. Sinds de zomer is Mirna als fluitiste verbonden aan het Noord Nederlands Orkest.

Het optreden begint om 15.00 uur, kaarten zijn te koop via www.cultuuropdeborg.nl.