
Rijksgeld wordt ingezet om jongeren te laten sporten
AlgemeenHOOGEZAND – Steeds meer jongeren in de gemeente Midden-Groningen gaan sporten, dankzij een daarvoor bestemde subsidie. Dat heeft wethouder Evert Offereins laten weten.
Het Jeugdfonds Sport en Cultuur blijkt daar een prima aanjager voor. Offereins: ,,De afgelopen jaren lag dat onder het gemiddelde. Hier was dat 16 procent en nu is dat gestegen naar 22 procent. We hebben dan ook hier en daar reclame gemaakt om jongeren actief te laten gaan sporten, zoals een pannavoetbaltoernooi afgelopen zomer in Woldwijck.’’ De Rijksoverheid heeft gemeenten geld gegeven om de dienstverlening voor kwetsbare inwoners te verbeteren. De aanleiding hiervoor waren de problemen rondom de kinderopvangtoeslag. De gelden worden in deze gemeente ingezet om de dienstverlening aan de kwetsbare inwoners te verbeteren.
Voor dit jaar zijn de gelden ingezet voor een aanvullende bijdrage aan het Jeugdfonds Sport en Cultuur en de meerkosten van de evaluatie van het gemeentelijk minimabeleid. Inwoners wordt ook gevraagd om mee te denken. Hiervoor is een bijdrage van 15.000 euro nodig. Voor 2024 worden de rijksgelden ingezet voor een subsidie aan Schuldhulpmaatje.







