
Ouderen Muntendam vieren 80 jaar vrijheid in De Menterne
AlgemeenMUNTENDAM – Zo’n tachtig ouderen in Muntendam vierden donderdag 80 jaar vrijheid in MFC De Menterne. Er waren enkele toespraken - onder andere van burgemeester Erica van Lente - een lunch en muziek, zowel vocaal als instrumentaal.
Onder het motto ‘Jong en oud vieren de bevrijding van Muntendam, 80 jaar vrijheid 1945-2025’ hadden zich aanvankelijk 105 senioren, allen lid van de Stichting Ouderen Actief in Muntendam, aangemeld voor de speciale dag. De bijeenkomst startte een klein half uur later, want enkele dames die met een scootmobiel wilden komen konden door een stroomstoring in Muntendam niet hun garages in. Ze werden later met een auto opgehaald.
Het werd een feestelijke en betekenisvolle bijeenkomst met verhalen, film en een gratis lunch. Voor de ouderen werden herinneringen opgehaald met liedjes uit de oorlogsjaren en de bevrijdingstijd onder begeleiding van een dirigent met een (Kielzog)koor. Na een openingswoord van stichtingsvoorzitter Monique Heeger was het de beurt aan burgemeester Erica van Lente. Zij ging in op vrijheid in verleden, heden en toekomst en ze benadrukte dat vrijheid niet altijd vanzelfsprekend is, wat ook weer tot uiting komt in het huidige wereldgebeuren. Maar ze ging ook in op de oorlogsjaren in Muntendam zelf, over onderduikers en Joden die niet terugkeerden.
Ook de leerlingen van beide basisscholen in Muntendam hadden een ruime inbreng, onder meer met tekeningen en verhaaltjes. Door een samenwerking met het Kielzog was er koormuziek, maar ook samenzang. De middag werd besloten met het zingen van het in die oorlogsjaren populaire lied ‘We’ll meet again’ van Vera Lynn.







