
Eska gaat einde maken aan geuroverlast in Hoogezand
AlgemeenHOOGEZAND – Kartonfabriek Eska Hoogezand maakt een einde aan de geurhinder vanuit haar fabriek. Er wordt daarom een informatieochtend voor omwonenden georganiseerd op zaterdag 30 november. De gemeente Midden-Groningen is positief en ook raadsleden zullen de bijeenkomst bijwonen.
Eska gaat het project in samenwerking met partners ontwikkelen op de productielocatie aan de Meint Veningastraat in Hoogezand. Daarmee zal een langgekoesterde wens van het drastisch reduceren van risico van geurhinder in de buurt gerealiseerd worden en gelijktijdig wordt de aanzet gegeven voor een nieuwe circulaire economie voor bioplastics. Die innovatie past perfect in de ambitie van duurzaamheid op basis van papiervezelmaterialen. Eska verwacht begin 2026 een investeringsbeslissing te kunnen nemen en de installatie vervolgens in ongeveer één jaar te kunnen realiseren.
Eska legt uit dat de geur te maken heeft met haar gesloten watersysteem, maar het nadeel is dat die waterkringloop vervuild raakt en daarbij ontstaat de geur. Daar wordt nu iets aan gedaan. Het watersysteem wordt opgeschoond, waarbij een aanvullende installatie voor waterbehandeling op het eigen terrein wordt gebouwd, een installatie die het water reinigt én de grondstof levert voor biologisch afbreekbaar plastic. Eska is een van de grote werkgevers in de regio en internationaal voorloper op het gebied van duurzaamheid. De unieke eigenschappen van het proces maken die locatie bijzonder geschikt voor deze nieuwe installatie. ,,Wij zijn ervan overtuigd dat dit zonder overlast voor de buurt kan. Sterker nog: we maken het wonen in de omgeving van de fabriek een stuk aangenamer’’, aldus de Eska-directie.
Belangstellenden kunnen zich aanmelden voor de informatieochtend, die om 10.00 uur begint in de fabriek. Ook een korte rondleiding behoort tot de mogelijkheden. Aanmelden kan door te bellen met 06-12064303 of een e-mail te sturen naar e.bruining@eska.com.







