Auteur Iris van de Brand (links) en initiator Ina Bieze. (eigen foto)
Auteur Iris van de Brand (links) en initiator Ina Bieze. (eigen foto)

Lezing over opmerkelijke vrouwen op Aletta Jacobs

Algemeen

HOOGEZAND - Het dr. Aletta Jacobs College in Hoogezand organiseert op woensdag 27 november een lezing waarin opmerkelijke vrouwen van vroeger en nu centraal zullen staan. 

De school organiseert sinds 2012 populair-wetenschappelijke lezingen, waarvoor prominente sprekers worden uitgenodigd. Inspirerend, laagdrempelig en gratis toegankelijk voor leerlingen, hun ouders en overige belangstellenden. Gastsprekers tijdens deze Aletta Avond Academie zijn ten eerste Sanne Meijer en Iris van den Brand. Zij schreven het boek ‘Vraauwlu, Groninger vrouwen in de geschiedenis’. Zij zullen aandacht schenken aan een aantal opmerkelijke vrouwen uit de regio, waarbij Aletta Jacobs niet zal ontbreken. Een sterke, moedige, eigenzinnige vrouw die baanbrekend werk heeft verricht op het gebied van gelijke rechten, kiesrecht en medische zorg voor vrouwen. De school in Hoogezand draagt haar naam dan ook met trots.

Aan het Winschoterdiep zijn meerdere scheepswerven gevestigd. Bij Royal Bodewes, een van die werven, zijn twee opmerkelijke vrouwen actief: projectleider Nienke Bodewes en oud-leerling Carlijn Bodewes, werkzaam op de afdeling business development & finance. De zussen Bodewes zijn voorbeelden van opmerkelijke vrouwen van de moderne tijd. Zij worden geïnterviewd door Sanne en Iris om te vertellen wat zij doen en waarom hun werk zo uitdagend is. 

Deze Aletta Avond Academie is een afscheidscadeau van Ina Bieze aan de school. Zij is ruim twintig jaar als docent Nederlands en taalcoördinator werkzaam geweest. Belangstellenden die de gratis lezing in de Spiegelzaal van de school bij willen wonen, kunnen zich aanmelden via een link op www.aletta.nl of bellen met 0598-350250. De lezing start om 19.30 uur.