
dr. Aletta Jacobs College biedt uitdagend onderwijs
AlgemeenHOOGEZAND - Het dr. Aletta Jacobs College in Hoogezand organiseert op woensdag 23 oktober een speciale avond voor ouders/verzorgers van leerlingen in groep 7 en 8 die doorstromen naar het havo en vwo.
In verschillende workshops ervaren ouders hoe havo en vwo-leerlingen uitgedaagd worden op het Aletta. Zo laat de school zien hoe leerlingen hun dagelijkse wereld ontdekken via de lessen moderne media of hoe ze leren onderzoeken of ontwerpen tijdens de lessen bèta plus. Ook krijgen de ouders de kans om kennis te maken met dans, drama, filosofie of Jong Ondernemen, een succesvol programma waar meerdere ondernemingen door zijn ontstaan die worden gerund door de havo en vwo-leerlingen van het Aletta. Ook de gymnasiumafdeling ontbreekt niet: ouders kunnen hun eigen kennis rondom Homerus en de Alpha en de Gamma naar hartenlust ophalen.
Een bijzondere afdeling die aandacht krijgt is de trajectklas voor hoogbegaafde leerlingen. Sinds vorig schooljaar is het dr. Aletta Jacobs College namelijk een aspirant HB-profielschool. Dit betekent dat hoogbegaafde leerlingen extra aandacht krijgen in de lessen, in extra lessen (maatwerk) en in de trajectklas. Elke hoogbegaafde leerling kan bijvoorbeeld meedoen aan de Lego League, lessen schaken of het opzetten van een eigen project. Daarnaast ondersteunt de school door extra hulp aan te bieden wanneer hoogbegaafde leerlingen dit nodig hebben. Na de workshops is er tijd om vragen te stellen aan de docenten of de deelschoolleiders van de deelscholen havo en vwo onderbouw en bovenbouw. b
Aanmelden kan via deze link: bit.ly/uitdagendonderwijs.







