Fysieke ontspanning op de seniorendag, waarbij ook burgemeester Van Lente meedoet.
Fysieke ontspanning op de seniorendag, waarbij ook burgemeester Van Lente meedoet.

Gevarieerde seniorendag in De Borgstee in Harkstede

Algemeen

HARKSTEDE – Ruim vijftig ouderen waren vrijdag aanwezig in MFA De Borgstee in Harkstede om deel te nemen aan de Seniorendag. Er was een uitgebreid programma opgezet, dat werd geopend door burgemeester Erica van Lente van Midden-Groningen.

De Vereniging Dorpsbelangen Harkstede organiseerde een middag vol sportieve en recreatieve activiteiten in en om De Borgstee. De middag werd geopend in de centrale hal, omgedoopt tot de Huiskamer. Schrijver, journalist en columnist Herman Sandman nam in zijn openingsact de aanwezigen mee in zijn eigen beslommeringen van het ouder worden. Burgemeester Van Lente memoreerde in haar openingswoord ook even aan het ouder worden, maar: ,,Als burgemeester blijf je heel lang jong, maar ook de tand des tijds knaagt aan mij. Maar het burgemeestersambt is heel gevarieerd en een van de mooiste dingen daarin is het omgaan met mensen van alle leeftijden, van peuters op een school tot de senioren in een bejaardentehuis.’’ 

En, zo vervolgde ze: ,,Het is ook goed om lang actief te blijven. En het is fijn om fysiek en mentaal in beweging te blijven en deze middag hier in Harkstede is daar een goed voorbeeld van.’’ Dat kon gelijk in praktijk worden gebracht in de sporthal met fysieke ontspanning met een parcours van behendigheidsspelletjes, tafeltennis, pickleball, stoelgymnastiek en werelddansen, waar op sommige onderdelen ook de burgemeester aan deelnam.