Willem en Gonda Dirksen samen met wethouder Annemiek Hoesen.
Willem en Gonda Dirksen samen met wethouder Annemiek Hoesen.

Willem en Gonda Dirksen vieren diamanten huwelijk

Algemeen

FROOMBOSCH – Willem en Gonda Dirksen uit Froombosch hebben woensdag een bijzonder huwelijksjubileum bereikt: ze zijn 60 jaar getrouwd en vieren daarmee hun diamanten huwelijk.

Willem Dirksen (82) en Gonda Breemer (81) werden beiden geboren in Rotterdam en leerden elkaar eind jaren ‘50 kennen bij een jeugd(dans)club. ,,We waren toen 15 en 16 jaar en we zijn altijd bij elkaar gebleven. We waren drie jaar verloofd, dat had je toen in die tijd, en daarna zijn we getrouwd toen we 21 waren. Het was het net zo’n mooie, warme dag als nu’’, vertelt de heer Dirksen. 

Maar al snel hadden ze door dat Rotterdam toch niet de plek was om te blijven. ,,Daar wilden we geen kinderen’’, zegt mevrouw Dirksen en het paar verhuisde naar Papendrecht, waar de beide kinderen werden geboren. Zeven jaar geleden kwam een grote wens uit: Willem en Gonda verhuisden naar het noorden voor de rust en wijde uitzichten en dat vonden ze in Froombosch. Zijn arbeidsloopbaan bracht Dirksen hoofdzakelijk door in de techniek en informatica, waarvoor hij de halve wereld afreisde. Gonda was apothekersassistente. ,,Heel leuk en dat heb ik tot m’n pensionering gedaan.’’ 

De grootste hobby’s zijn reizen, op pad met de caravan, en de tuin, terwijl Willem zich nog regelmatig bezighoudt met modelspoor, waarvoor hij op beurzen en open dagen bezig is als treinendokter en reparaties uitvoert aan de miniatuurtreinen. Het echtpaar heeft twee kinderen en zes kleinkinderen. Namens het gemeentebestuur kwam wethouder Annemiek Hoesen hen feliciteren. Als cadeautje had ze een ingelijst kopie van de oorspronkelijke trouwakte uit 1964 meegebracht en daar was het echtpaar zichtbaar blij mee.