
Burgemeester ontbijt met kinderen van De Ontdekking
AlgemeenHOOGEZAND – Vierentwintig kinderen uit de groepen 3 tot en met 7 van basisschool De Ontdekking hebben vrijdagmorgen ontbeten met burgemeester Adriaan Hoogendoorn van Midden-Groningen. Dat gebeurde in de raadzaal van het gemeentehuis in Hoogezand.
Het (landelijke) Burgemeestersontbijt heeft als doel dat juist een burgemeester in een ontspannen sfeer bij zijn jongste burgers benadrukt hoe goed gezond ontbijten voor kinderen is. Dat gold ook voor burgemeester Hoogendoorn. ,,Het belang van een gezond ontbijt is echt heel groot. Daarom doen wij er als gemeente alles aan te zorgen dat kinderen op scholen in onze gemeente altijd een goed ontbijt hebben. Zo nemen op dit moment zeven basisscholen en één school voor voortgezet onderwijs deel aan het Programma Schoolmaaltijden. En recent zijn we samen met het Rode Kruis gestart met het project Kind & Ontbijt waar we een schooljaar lang een gratis ontbijttas uitdelen aan 100 basisscholieren’’, aldus de burgemeester.
De kinderen van De Ontdekking hebben ontbeten met een ontbijtpakket dat voldoet aan de actuele richtlijnen van het Voedingscentrum. In het pakket zaten volkorenbrood, volkorenbolletjes en volkoren krentenbollen. Verder konden ze kiezen uit halfvolle zuivel, thee, groente en fruit. De burgemeester vertelde ook over wat zijn beroep inhoudt en over de gemeenteraad. Na afloop van het ontbijt mochten alle kinderen hem vragen stellen en daar werd goed gebruik van gemaakt. Vragen over hemzelf, zijn leeftijd, hoeveel kinderen hij heeft, zijn schooltijd en of hij zelf in zijn jonge jeugd wel eens stout is geweest. Daarna gingen ze mee naar zijn werkkamer. Daar mochten ze één voor één op de foto met zijn ambtsketen en boden ze hem tekeningen aan die ze speciaal voor dit bezoek gemaakt hadden.







