De monumentale kerk in Harkstede is zaterdag open voor publiek.
De monumentale kerk in Harkstede is zaterdag open voor publiek.

Open monumenten tijdens Rondje Harkstede

Algemeen

HARKSTEDE – In Harkstede wordt op zaterdag 13 mei weer het Rondje Harkstede gehouden, met onder andere het kunnen bekijken van de molen en kerk van 11.00 tot 17.00 uur. 

In de monumentale kerk aan de Hoofdweg 63 kan in de toren en de gewelven worden gekeken vanuit de toren. In de grafkelder staan drie kisten, met de lijken van de stichters van de kerk, Anna Elisabeth Rengers en Henric Piccardt en van een later familielid, de tweejarige Johanna Henderika Piccardt. Zij overleed 80 jaar later. Er zijn rondleiders aanwezig. De boekenmarkt in de kelder is open van 13.00 tot 16.00 uur. 

In De Graankorrel, naast de kerk, kan de expositie met kunstwerken van Elisabeth Fluks worden bekeken. Stel’s molen is ook open van 11.00 tot 17.00 uur. In de molen zullen mensen aanwezig zijn die veel kunnen vertellen over deze korenmolen. Meer informatie is te vinden op www.rondjeharkstede.nl.