
Stichting Buurtgezinnen viert 5-jarig bestaan feestelijk in De Heemtuin
AlgemeenMUNTENDAM – In de Heemtuin in Muntendam vierde Stichting Buurtgezinnen zondagmiddag een feestje naar aanleiding van haar 5-jarig bestaan.
,,Er zijn steeds meer mensen die elkaar helpen en daar ben ik heel erg blij mee’’, aldus wethouder Evert Offereins van Midden-Groningen in een kort openingspraatje. Ook de beide coördinatoren uit Midden-Groningen en Veendam, Kristel de Visser en Irene Wilkens, zijn vol lof over hetgeen de afgelopen vijf jaar tot stand is gebracht met de gezinnen die andere gezinnen die het even wat moeilijker hebben, kunnen en willen helpen. Trots zijn beiden dan ook op wat ze noemen ‘Een bijzondere mijlpaal’. ,,In de afgelopen vijf jaar hebben we veel gezinnen met elkaar kunnen verbinden en samen met betrokken inwoners, organisaties en professionals mooie dingen kunnen betekenen voor gezinnen in Veendam en Midden-Groningen’’, zo werd gesteld.
Buurtgezinnen verbindt gezinnen met elkaar, zodat kinderen kunnen opgroeien in een omgeving waarin ze zich gesteund en gezien voelen. ,,Met trots kijken we terug op vijf mooie jaren. Op de vele gezinnen die we mochten ondersteunen, de bijzondere ontmoetingen die ontstonden en de momenten waarop een beetje extra hulp een groot verschil maakte.’’ Buurtgezinnen is opgericht omdat het steeds vaker voorkomt dat gezinnen tijdelijk uit balans raken door stress, ziekte, een scheiding of andere (menselijke) omstandigheden. Buurtgezinnen is ‘geen hulpverlening, maar een warm netwerk van betrokken gezinnen die elkaar ondersteunen. Simpel, menselijk en dichtbij’, waarbij de stichting zich inzet om overbelaste gezinnen te koppelen aan stabiele steungezinnen in de buurt.
Het werd een feestje met muziek, elkaar ontmoeten, wat lekkers en veel spelletjes doen, maar ook een mooi moment om terug te kijken, stil te staan bij wat is bereikt en vooruit te kijken naar de toekomst. Aanmelden als steungezin of zelf ondersteuning nodig? Meer informatie staat op www.buurtgezinnen.nl.







