Het Gorechtpark in Hoogezand blijft zoals het is; woningbouw daarin was helemaal niet de bedoeling, zo meldt de B&BP nu.
Het Gorechtpark in Hoogezand blijft zoals het is; woningbouw daarin was helemaal niet de bedoeling, zo meldt de B&BP nu.

B&BP: ,,Woningbouw in Gorechtpark was alleen om subsidie te krijgen’’

Algemeen

HOOGEZAND – De felle protesten en handtekeningenlijsten van omwonenden tegen de voorgenomen bouw van flats in het Gorechtpark in Hoogezand waren, zo blijkt nu, niet nodig geweest. B en W wilden daar helemaal niet bouwen, maar hadden die plannen ingediend om subsidie te kunnen krijgen.

Dat meldt collegepartij Boer & Burgerpartij Midden-Groningen (B&BP) in haar maandelijkse nieuwsbrief. Die heeft weinig goede woorden over voor andere partijen in de gemeenteraad, die daar volgens hen een slaatje uit probeerden te slaan met het oog op de komende gemeenteraadsverkiezingen. Er werden spandoeken gemaakt en een paar duizend handtekeningen van tegenstanders ingezameld. Omwonenden willen geen woningbouw in hun geliefde park, ook de B&BP niet, want een woonwijk in een park zou onlogisch zijn. 

Maar de hamvraag is: wilde Midden-Groningen echt bouwen in het Gorechtpark? Het antwoord daarop is volgens B& BP simpel: nee. De ingetekende vlekken voor woningbouw op een kaart van het park waren daar op gezet om subsidie te kunnen aanvragen voor woningbouw. ,,Het was niet de bedoeling om dit per sé in het Gorechtpark te doen, het was een ‘schets’. Dus ja, de vlekken stonden er in en nee, het park hoefde niet ‘gered’ te worden. Immers, de subsidie is niet verkregen en dit gebied kon al worden uitgevlakt’’, zo laat de B&BP weten in haar nieuwsbrief. De partij wil wel dat onderzocht moet worden waar eventueel woningen bijgebouwd kunnen worden. ,,Daar had het college beter mee om moeten gaan. Maar de manier waarop sommige partijen een ware actiegroep in de benen hebben gezet om zo zieltjes te winnen, dat vonden wij niet chique.’’