Peter de Haan en Frank den Hollander met hun prijs en de bloemen. (foto: Kielzog)
Peter de Haan en Frank den Hollander met hun prijs en de bloemen. (foto: Kielzog)

Pé en Rinus winnen Haide Bliksem Pries op GRN Festival in Kielzog

Algemeen

HOOGEZAND – De Haide Bliksem Pries 2025 is zaterdag tijdens het GRN Festival in Theater Kielzog in Hoogezand uitgereikt aan Pé en Rinus.

In een feestelijke sfeer werden Pé Daalemmer en Rooie Rinus, ook bekend als Peter de Haan en Frank den Hollander, in het zonnetje gezet. Ze kregen de Haide Bliksem Pries 2025 uitgereikt als erkenning voor hun langdurige inzet voor onder andere liedjes in het Gronings. Volgens jurylid Carmen Schilstra was de keuze voor het duo overduidelijk: ,,Deze twee haide bliksems voldoen ruimschoots aan de criteria’’, aldus haar commentaar. De prijs, een wisselbokaal en een cheque van 1000 euro, is bedoeld voor artiesten of makers die het Gronings op bijzondere wijze uitdragen en onder de aandacht brengen. In het juryrapport werd het omvangrijke oeuvre van het duo nog eens onderstreept: ,,Wie kent ze niet: als Pé en Rinus, als leden van De Bende van Baflo Bill, vaak samen met Alina Kiers, maar altijd met z’n tweeën. Al 45 jaar lang brengen ze carnaval in ’t Noorden, en dat feest lijkt voorlopig nog niet voorbij. Deze mannen sturen avond aan avond honderden mensen helemaal gelukkig naar huis. En dat is een prestatie van formaat.’’

In voorgaande jaren wonnen onder meer Arno van der Heyden, TikTok Tammo (Johannes Peetsma) en Marlene Bakker de Haide Bliksem Pries.