Koffie, thee en paaseitjes bij de mobiele keet van de Bewonerscommissie Gorecht.
Koffie, thee en paaseitjes bij de mobiele keet van de Bewonerscommissie Gorecht.

Bewoners komen met ideeën voor wijkplan Gorecht

Algemeen

HOOGEZAND – Bewonerscommissie Gorecht in Hoogezand werkt samen met de gemeente Midden-Groningen en professionals aan het Wijkplan Gorecht. 

Donderdagmiddag stond een mobiele keet van de commissie op het Albardaplein en konden omwonenden hun mening geven. Wat zijn mooie plekken en wat kan beter? Er waren twee mogelijkheden. Bewoners konden op gekleurde kaartjes aangeven waar ze tevreden mee waren er wat er mogelijk nog beter zou kunnen. Onder het genot van koffie, thee en paaseitjes kon met leden van de bewonerscommissie van gedachten worden gewisseld. En dat gebeurde ook. Tegen het eind van de sessie waren Bewonerscommissie-voorzitter Maarten Kluit en bestuurslid Mirjam Schneider niet ontevreden over de opkomst. ,,Het was druk, we kregen veel briefjes met meningen’’, aldus Schneider. 

Zo werd gevonden dat de parkeervakken beter zouden kunnen worden aangegeven, er was een suggestie voor eenrichtingsverkeer, bankjes voor ouderen, maar ook dat er wel eens overlast door drugsdealers was (geweest) en de politie laat soms lang op zich wachten. Positief waren de bewoners ook over de rust, gezelligheid, het groen en een goede buurtpreventie. Ook mensen die er nog niet zo lang wonen bleken positief.