Afbeelding

Sinterklaasintocht in Hoogezand gaat niet door

Algemeen

HOOGEZAND - De jaarlijkse Sinterklaasintocht in Hoogezand en Sappemeer, die op zaterdag 16 november zou plaatsvinden, gaat dit jaar niet door. 

De organisatie, Stichting Vrienden Sinterklaasintocht Hoogezand-Sappemeer, heeft dat maandagavond in een spoedvergadering besloten na een dreiging tegen één van de groepen vrijwilligers. ,,Daardoor kunnen wij de veiligheid van de vrijwilligers én bezoekers niet meer kunnen garanderen’’, zegt bestuurslid Herman Meertens. Op dit moment treedt voor het bestuur van de stichting het veiligheidsprotocol in werking. ,,Na overleg met Sinterklaas en de organisatie hebben we met pijn in het hart besloten om de intocht van Sinterklaas niet door te laten gaan. Dit geldt voor zowel Martenshoek, de Pleiaden, de Hooge Meeren als Sappemeer.’’ Het gaat om meerdere dreigingen voor zowel de uitvoering van Zwarte Piet, maar ook om die van Roetveeg Piet.

Het besluit is gedeeld met alle sponsoren, alle (meewerkende) deelnemers, verkeersregelaars en vrijwilligers van de intocht in Hoogezand en Sappemeer. Meertens benadrukt dat de organisatie kiest voor de veiligheid van de vrijwilligers én bezoekers op alle locaties die normaliter worden aangedaan tijdens de intocht en voor de veiligheid van het materiaal wat meerijdt in de stoet. ,,Het had één groot feest moeten worden, maar helaas kunnen wij dit nu niet meer waarmaken. Wij vragen begrip voor ons besluit gezien wij willens en wetens geen inzet van Politie of ME willen op een, wat voor ons, kinderfeest had moeten worden.’’ Inmiddels is ook de gemeente Midden-Groningen op de hoogte gesteld van het besluit.