
Wachtkamer Trein & Tram Museum wordt expositieruimte
AlgemeenZUIDBROEK - Vrijwilligers van de werkgroep Expositie van het Noord-Nederlands Trein & Tram Museum werken al geruime tijd aan de herinrichting van de Wachtkamer der Eerste Klasse in het voormalige station Zuidbroek.
Deze wachtkamer, die in gebruik is als expositieruimte, moet naar verwachting vanaf het eind van het jaar plaats bieden aan een nieuwe semi-permanente expo met de titel ‘Trein & Tram in Noord-Nederland’.De expositie richt zich op de geschiedenis van zowel de trein als de tram in het noorden van Nederland.
Een aantal thema’s maken hier onderdeel van uit. Zo is er onder meer aandacht voor de rol van de spoorwegen in de Tweede Wereldoorlog, werken bij het spoor, het goederenvervoer en ook aanspoorwegongevallen wordt aandacht besteed. Een interactieve lijnenkaart toont de trein- en tramlijnen in het noorden van Nederland, vanaf 1867(aanleg eerste traject in Noord-Nederland) tot en met heden.
Het museum is hiervoor nog op zoek naar anekdotes, voorwerpen van opa’s zolder en foto’s. Mensen met voorwerpen of die het anderszins interessant lijken om mee te werken aan het ontwikkelen van de expositie kunnen contact opnemen via info@nnttm.nl. In een latere fase zal ook de Wachtkamer der Derde Klasse in een nieuw jasje worden gestoken.







