Afbeelding

Kaartverkoop muzikale jubileumtour Theatergroep WAARK gestart

Algemeen

HOOGEZAND - Theatergroep WAARK bestaat 50 jaar en dat wordt vanaf komend najaar gevierd met een feestelijke jubileumtour. ’HAALFMAAL of de macht van domhaid’ is een muziektheatervoorstelling over Groningse legendes en volksverhalen. 

Haalfmaal gaat op zoek, reist door de geschiedenis van Noord-Nederland en komt terecht in de meest vreemde en spannende situaties. Tijdens zijn vrolijke zoektocht naar zijn naam leert hij de gekste dingen. Bijvoorbeeld hoe het gas in de bodem terecht kwam en wat de duvel daarmee te maken had. Haalfmaal blijkt over bijzondere gaven te beschikken: hij kan mensen hulp bieden, zelfs een klein wonder verrichten, maar een naam levert dat niet op. Haalfmaal ontmoet spraakmakende figuren zoals Haarm Braandwiend, Knelske en Lammert de Benzineman. Ieder vertelt hem een verhaal, maar een naam kunnen ze hem niet geven. Even denkt Haalfmaal zelfs dat de Dood een naam voor hem heeft. Maar een naam moet je toch uit liefde gegeven worden? ‘Mien noam wordt mie geven deur de laifde. Moar woar kin ik mien laifde kwiet?’

Schrijver Jan Veldman laat zich inspireren door het legendarische stuk ‘Mistero Buffo’ (Komisch Mysterie) van de Italiaanse schrijver en regisseur Dario Fo. Onder regie van Ben Smit komen verhalen van spraakmakende figuren tot leven, verhalen die van belang zijn en verrassend actueel. Met live muziek - speciaal gecomponeerd voor deze jubileumvoorstelling - is het feest compleet. WAARK laat zien en horen hoe met muziek, optimisme, humor en een nuchter soort veerkracht de mentaliteit van het Noorden overleeft. Het wordt een voorstelling met toneelspelers, muzikanten en liederen van Bert Hadders, Harry Niehof en anderen.

De voorstelling speelt van oktober 2024 tot en met mei 2025 in Drentse en Groningse theaters en dorpshuizen. De première is op zaterdag 12 oktober in Theater Kielzog in Hoogezand. De kaartverkoop is voor de meeste locaties gestart via www.waark.nl.