
Dumpen van afval kost gemeente steeds meer geld
AlgemeenHOOGEZAND – Het gemeentebestuur van Midden-Groningen verwacht dat het jaarlijks 54.000 euro kwijt is aan het opruimen van her en der gedumpt afval. Elke werkdag wordt ‘s ochtends een ronde gereden om grof afval op te halen.
Vooral bij ondergrondse containers is het vaak bar en boos, zoals aan de Hoofdstraat en de Gorecht-Oost nabij het benzinestation, maar ook in woonwijken wordt steeds meer afval gedumpt. Dat varieert van zakken vol rommel tot etenswaren en vaak ook delen van huisraad tot complete bankstellen en ledikanten. De boa’s hebben de controles op het dumpen van afval langs de openbare weg sinds kort geïntensiveerd en er zijn al meerdere boetes uitgedeeld bij het op heterdaad aantreffen van het weggooien van rommel.
Ook het informeren over het voorkomen van dumping van rommel wordt geïntensiveerd. Er zal meer uitleg worden gegeven over de mogelijkheden die er zijn om zich van afval te ontdoen. Als mensen zich daaraan houden wordt er, zo denken B en W, minder afval gedumpt. Het gemeentebestuur denkt dat wanneer de gemeente het controleren van de zogenaamde hotspots, locaties waar het storten van rommel het meest voorkomt, gaat intensiveren, een schone omgeving ook leidt tot minder rommel. Rondom die hotspots worden pictogrammen aangebracht die aangeven waar grofvuil ingeleverd kan worden en wat de sancties zijn als er toch rommel wordt neergegooid.
Ook zijn op diverse bekende hotspots ‘slimme lampen’ geïnstalleerd die reageren op beweging en bij waarneming toenemen in felheid. De dader staat dan vol in het licht. ,,We gaan met omwonenden in gesprek om te praten over de mogelijkheden, maar vooral ook om te laten zien dat we er als gemeente daadwerkelijk aandacht voor hebben’’, aldus het gemeentebestuur. Er zijn ongeveer 25 locaties die kunnen worden aangemerkt als hotspot. Deze zijn volledig in kaart gebracht en daarvoor worden maatregelen genomen.







