
Open avond Odd Fellows over Groninger vrouwen
AlgemeenSAPPEMEER – De Odd Fellows organiseren op maandag 26 februari een open avond in Borg Welgelegen in Sappemeer met als thema ‘Groninger vrouwen in de geschiedenis’.
In de geschiedschrijving is de rol van vrouwen altijd onderbelicht gebleven, maar het tij is aan het keren. De jonge historici Sanne Meijer en Iris van den Brand zetten beroemde Groninger vrouwen op het voetstuk dat ze verdienen. Het gaat om vrouwen die pionierden in de muziek, de wetenschap, de kunst, de politiek of het activisme.
Sanne Meijer en Iris van den Brand brengen in Borg Welgelegen een ode aan deze vooruitstrevende vrouwen die met hun daden en ideeën veel hebben betekend voor de vrouwenemancipatie. Voorafgaand aan hun inleiding is er een open zitting van de dames- en herenloge van de Odd Fellows. Voor deze bijeenkomst zijn belangstellenden van harte welkom om sfeer te proeven. De zitting begint om 19.30 uur, de zaal is open om 19.00 uur. De toegang is gratis.







