
De Woudklank haalt zilver en brons op Gouden Spiker Festival
AlgemeenURETERP - De christelijke muziekvereniging De Woudklank uit Schildwolde heeft op het Gouden Spiker Festival in Urerterp een mooie tweede en derde prijs behaald.
Voor het eerst in meer dan 25 jaar deed De Woudklank weer mee aan een concours. Na maanden voorbereiding en repeteren onder bezielende leiding en ijzeren discipline van dirigent Erik van der Veen was het zover: het Gouden Spiker Festival in Ureterp. ,,Het was voor ons allemaal een spannende, fantastische, gezellige en vooral een muzikale dag met een zilveren randje! We waren zeer tevreden met de uitslag konden we met opgeheven hoofd naar huis’’, aldus Hetty Haan.
Met het verplichte werk van de 5e divisie, ‘Three Historic Episodes’ van Feike van Tuinen én de solo van onze Bb-bassist Erik Hoffman behaalde de vereniging brons. ,,Dat was al een prachtige prestatie, maar als klap op de vuurpijl behaalden we voor ons totale optreden de tweede prijs: de Sulveren Spiker.’’ De vereniging wil nog wel haar speciale dank uitspreken aan de gastspelers die zich belangeloos hebben ingezet. ,,Dat zijn Arnold Doornbos en Henk van Dusseldorp op drums en drie blazers van de Christelijke Brassband Elad uit Muntendam: Harry Lugtenborg op cornet, Rudy Drewes op euphonium en Albert de Vries op bariton.’’
Voor de vereniging is de deelname aan het festival al met al een ervaring die naar meer smaakt. ,,Voor de volgende editie in 2024 staan we dan ook alweer in de startblokken!’’



