Het Noord-Nederlands Trein & Tram Museum in Zuidbroek. (eigen foto)
Het Noord-Nederlands Trein & Tram Museum in Zuidbroek. (eigen foto)

Geslaagde vakantie-opening Noord-Nederlands Trein & Tram Museum

Algemeen

ZUIDBROEK - Het Noord-Nederlands Trein & Tram Museum in Zuidbroek was in de kerstvakantie extra geopend. 

Behalve op de vrijdag, zaterdag en zondag was het museum ook op woensdag- en donderdagmiddag te bezoeken. Met succes, want in totaal wisten zo’n 225 bezoekers het museum in de kerstperiode te vinden. Het Noord-Nederlands Trein & Tram Museum mag zich sowieso verheugen op een sterk toenemend aantal bezoekers. ,,Zelfs zo erg, dat extra vrijwilligers nodig zijn om dit allemaal in goede banen te leiden’’, zegt directeur Rowin Penning. 

Vrijwilligers
Om die reden heeft het museum de januarimaand omgedoopt tot vrijwilligersmaand. Gedurende een aantal dagen in januari zijn er extra activiteiten gericht op de bestaande vrijwilligers, maar vooral ook om nieuwe vrijwilligers te werven. Zo is er een informatiemarkt voor nieuwe vrijwilligers. ,,Tijdens deze leuke middagmarkt kunnen belangstellenden kennis maken met onze diversiteit aan vrijwilligerswerk. In het station zijn daarvoor informatiepunten waar de vrijwilligers enthousiast vertellen over hun werk bij het NNTTM.’’ Natuurlijk kunnen de mogelijke vrijwilligers (die overigens gratis entree hebben) behalve de treinsimulator en modelbaan ook de vaste expo en de expo’s ‘De trein van Lego’ en ‘Tragische Treinreizen’ bezichtigen.

Het Noord-Nederlands Trein & Tram Museum is een 100% vrijwilligersorganisatie en bevindt zich in het monumentale Waterstaatsstation 3e klasse uit 1865 in Zuidbroek. Het museum is iedere vrijdagmiddag van 13.00 tot 17.00 uur en op zaterdag en zondag van 10.00 tot 17.00 uur geopend.