Lezing Arlette Julsing in Bibliotheek Hoogezand

Algemeen

HOOGEZAND - ‘Oud worden, jong blijven’ is deze maand het thema van de landelijke campagne Nederland Leest. 

Voor de bibliotheek in Hoogezand een mooie aanleiding om Arlette Julsing uit te nodigen voor een lezing op woensdag 30 november. Arlette nam in 2018 een sabbatical om in haar eentje een wandeltocht van de Sint Pieterberg in Maastricht tot het Sint Pieterplein in Rome te ondernemen. Of in ieder geval om ermee te starten, maar vooral vanuit de behoefte om even weg te zijn van thuis. Het werd een tocht van vijf maanden, door zes landen en in totaal zo’n 2500 kilometer. 

Tijdens de lezing vertelt ze over haar bijzondere wandelavontuur. Het eerste deel door de Ardennen en Luxemburg was pittig voor de toen nog ongeoefende wandelaar, maar geleidelijk aan kwam er routine in de dagelijkse etappes. De route voerde Arlette door de Vogezen, een stukje Elzas en de hoogten van de Zwitserse Alpen, om vervolgens te meanderen door het mooie Toscane. Wie vijf maanden onderweg is beleeft veel. Wie heeft er nou helemaal alleen in een kasteel geslapen? Of achter in een bestelbus? Arlette Julsing neemt haar publiek graag mee op avontuur naar Rome. 

De lezing begint om 19.30 uur, de entree bedraagt 5 euro (inclusief koffie, thee en zelfgemaakte Italiaanse zoetigheden). Aanmelden kan via ticketing.biblionetgroningen.nl.