De Petruskerk in Zuidbroek.
De Petruskerk in Zuidbroek.

‘Bach bij Kaarslicht’ in de Petruskerk Zuidbroek

Algemeen

ZUIDBROEK – In de Petruskerk in Zuidbroek wordt op 28 juli het jaarlijkse concert ‘Bach bij Kaarslicht’ verzorgd door organist Henk de Vries. De bezoeker wordt ook dit jaar getrakteerd op enkele prachtige werken van Johann Sebastian Bach.

Tijdens dit concert klinkt traditiegetrouw de beroemde ‘Toccata en Fuga in d-moll’, evenals Bachs monumentale ‘Praeludium & Fuga h-moll’. De Vries speelt ook van Bach zijn langste en meest gecompliceerde koraalvoorspel, gecomponeerd over het lied ‘Vater Unser Im Himmelreich’. De muziek wordt afgewisseld met werken van Felix Mendelssohn Bartholdy. Deze componist heeft de muziek van grootmeester Bach in de 19e eeuw onder het stof vandaan gevist en nieuw leven ingeblazen. Van Mendelssohn klinkt zijn vierde orgelsonate.

Na het concert is er gelegenheid even na te praten onder het genot van een drankje. De aanvang is 22.00 uur. De toegang is niet gratis.