Expeditie Zuudbrouk: fietstocht met opdrachten op Hemelvaartsdag

Algemeen

ZUIDBROEK - Een leerzame fietstocht met (doe)opdrachten: dat is in het kort het concept van Expeditie Zuudbrouk. Het evenement vindt plaats op donderdag 26 mei (Hemelvaartsdag) in Zuidbroek. Teams van maximaal acht personen kunnen zich reeds aanmelden. ‘s Avonds is de prijsuitreiking in dorpscentrum De Broeckhof. 

Expeditie Zuudbrouk wordt georganiseerd door een groep enthousiaste Zuidbroeksters. Zij willen dat zo de binding tussen en onder de inwoners wordt versterkt. De organisatie hoopt 150 tot 180 deelnemers te mogen begroeten.

Deelnemers starten ‘s morgens tussen 9.00 en 10.00 uur bij de kantine van voetbalvereniging ZNC. Daar krijgen de groepen de opdrachtenboekjes uitgedeeld. ‘s Middags tussen 16.00 en 17.00 uur kunnen deze worden ingeleverd bij dorpscentrum De Broeckhof.

Verenigingen uit Zuidbroek kunnen zich deze dag presenteren aan het dorp en aan de deelnemers van Expeditie Zuudbrouk. Ze kunnen een opdracht bedenken voor de fietsers. De eerste clubs hebben zich al aangemeld.

De deelnemers bepalen zelf welke route ze nemen en wanneer de opdrachten worden uitgevoerd. Expeditie Zuudbrouk is ook het (her)ontdekken van de plaats Zuidbroek. De groepen krijgen ook vragen over het heden en verleden van het dorp.

De feestelijke prijsuitreiking is ‘s avonds vanaf 19.00 uur in dorpscentrum De Broeckhof. Een jury - bestaande uit Jan Keizer, Everhardus ten Wolde en Gré Rijskamp - beoordeelt de inzendingen.

Voor meer informatie over Expeditie Zuudbrouk en voor aanmelding kan men een e-mail sturen naar expeditiezuudbrouk@gmail.com.