
Verpauperd pand wordt opnieuw verhuurd
AlgemeenHOOGEZAND - Het zwaar verpauperde en gestutte hoekpand op de hoek van de Meint Veningastraat en de Kerkstraat in Hoogezand staat weer te huur. Vorig jaar lieten B en W van de gemeente Midden-Groningen weten die ‘rotte appel’ in de te herstructureren Kerkstraat aan te kopen en vervolgens te slopen.
Die hoek maakt onderdeel uit van het plangebied stadsentree Hoogezand. Het voorbereidingskrediet is verstrekt. Maar nu, bijna een half jaar later, worden ruimtes in het pand opnieuw verhuurd door Havos-Vastgoed. Een woordvoerder daarvan zegt dat het niet is verkocht aan de gemeente. Navraag bij de gemeente wijst dat uit. Waarom dat nog niet is gebeurd, daarover wil een woordvoerder van de gemeente niets kwijt en inhoudelijk niet op de kwestie ingaan.
Spraakzamer is pandeigenaar Vos. ,,We zijn er niet uitgekomen met de gemeente en vrijdag waren we bij de Raad van State. Het zit vast op de bureaucratie van de gemeente en het haantjesgedrag van sommige ambtenaren. Maar we waren eruit, alleen de gemeente is niet bij machte om het op papier te krijgen’’, aldus Vos.
Een uitspraak van de Raad van State kan zes of twaalf weken duren, maar, aldus Vos: ,,Die uitspraak gaat niet over het pand verwerven. Het gaat erom of het rechtsgeldig was dat de gemeente in 2017 het pand onbewoonbaar verklaarde en de mensen toen uit het huis zette. De rechtszaak heeft helemaal niks met de aankoop te maken. Dat staat los van elkaar, alleen om eruit te komen wilde ik voor de verkoop ook die zaak van 2017 aan de kant hebben. En we waren daar uit, maar de gemeente heeft dat niet op papier kunnen krijgen."
De verhuur van het pand gaat volgens Vos goed. Er zijn al twee appartementen, dat is de heft van het totaal, weer verhuurd, zegt hij.



