Oranje Fonds stelt NLdoet ook in Midden-Groningen even uit

Algemeen

HOOGEZAND - Het Oranje Fonds stelt NLdoet 2021 even uit. Gezien de huidige coronabesmettingscijfers en de verlengde lockdown vindt het fonds het niet verantwoord om de grootste vrijwilligersactie van Nederland door laten gaan op 12 en 13 maart, ook in de gemeente Midden-Groningen. NLdoet wordt daarom verplaatst naar het weekend van 28 en 29 mei.

Aan NLdoet doen jaarlijks ook flink wat mensen uit het toenmalige Hoogezand-Sappemeer en nu Midden-Groningen mee, waaronder leden van het college van B en W en raadsleden.

Sandra Jetten, directeur van het Oranje Fonds: ,,Ondanks alle voorzorgsmaatregelen die we al genomen hebben, laat de huidige situatie het niet toe om NLdoet in maart plaats te laten vinden. Klussen konden alleen aangemeld worden als ze voldeden aan de geldende coronamaatregelen. We hebben alle deelnemende organisaties hierover geïnformeerd en opgeroepen om activiteiten buiten te organiseren. Daarom verplaatsen we NLdoet naar het laatste weekend van mei. We hopen dat er dan - op anderhalve meter afstand - meer mogelijk is, maar monitoren de ontwikkelingen rond het coronavirus vanzelfsprekend nauwlettend.’’

De duizenden sociale organisaties die meedoen zijn erg afhankelijk van NLdoet. Daarom kiest het Oranje Fonds ervoor om de vrijwilligersactie te verzetten en niet af te gelasten. Tijdens NLdoet komen veel mensen in actie om iets voor een ander te doen. Sociale organisaties die hoofdzakelijk draaien op vrijwilligers kunnen dankzij die hulp bergen werk verzetten. Werk dat anders blijft liggen.

De klussen die al zijn aangemeld worden, indien mogelijk, verplaatst naar 28 en 29 mei. Verenigingen en stichtingen die nog geen klus hebben aangemeld kunnen dat alsnog doen via www.nldoet.nl.