Een van de schilderijen van Frans Brommer.
Een van de schilderijen van Frans Brommer.

Schilderijen van Frans Brommer te zien kerk Kolham

Algemeen

KOLHAM - In de kerk van Kerk van Kolham wordt zondag 3 mei om 14.00 uur weer gestart met de jaarlijkse zomerexposities. Kunstschilder Frans Brommer trapt af.

De expositie in de maanden mei en juni staat in het teken van stillevens van de Groningse schilder. Brommer is een autodidactische kunstenaar die zich doorgaans laat inspireren door het noordelijke landschap, maar voor deze tentoonstelling is gekozen voor zijn andere passie: het schilderen van stillevens met verweerde en veelal versleten voorwerpen.

Volgens Brommer hebben deze objecten ‘een ziel’, wat terug te zien is in zijn werk. Hij verwerkt de voorwerpen tot sobere, harmonieuze composities, geschilderd in een klassieke en gedetailleerde stijl. Daarbij besteedt hij veel aandacht aan lichtval, stofuitdrukking, ruimtelijkheid en kleureffecten. Zijn werk wordt wel vergeleken met dat van Henk Helmantel.

De kerkdeuren zijn gedurende de expositieperiode iedere zondagmiddag geopend van 14.00 tot 16.30 uur. De toegang is gratis. Vrijwilligers zorgen voor koffie, thee en iets lekkers voor de bezoekers.