De Fraeylemaborg, op 5 mei is er weer een gratis Vrijheidsmaaltijd.
De Fraeylemaborg, op 5 mei is er weer een gratis Vrijheidsmaaltijd.

Vrijheidsmaaltijd op 5 mei op Fraeylemaborg Slochteren

Algemeen

SLOCHTEREN – In Slochteren wordt op 5 mei de traditie voortgezet: de Vrijheidsmaaltijd van 12.00 tot 14.00 uur op Landgoed Fraeylemaborg.

De maaltijd is bestemd voor de inwoners van Midden-Groningen, waarbij vooral ook aandacht is voor klanten van de Voedselbank Midden-Groningen, Kledingbank ‘Maxima’ en Speelgoedbank ‘Amalia’ uit Sappemeer. Zij kunnen zich via die organisaties inschrijven voor de Vrijheidsmaaltijd. Voor hen en voor de bewoners van de Oekraïense woongemeenschappen wordt vervoer geregeld: ze worden met bussen van het Nationaal Bus Museum in Hoogezand naar Slochteren gebracht en na afloop weer opgehaald.

Ook dit jaar zijn dus inwoners van de gemeente Midden-Groningen op 5 mei van harte welkom voor een gezellige lunch in de tuin achter het Koetshuis bij de borg. Op het menu staan ‘Vrijheidssoep’, broodjes, fruit en meer lekkers. Het eten wordt voor een groot deel gesponsord door ondernemers in de omgeving.

De Vrijheidsmaaltijd is een moment om elkaar te ontmoeten en in gesprek te raken. Er zijn muzikale optredens en kinderactiviteiten. Deelnemers aan de Vrijheidsmaaltijd hebben bovendien op 5 mei gratis toegang tot de borg.

De Vrijheidsmaaltijd in Slochteren wordt georganiseerd door Lionsclub Skiramere Slochteren en Landgoed Fraeylemaborg in samenwerking met de woongemeenschappen voor Oekraïense vluchtelingen in de gemeente Midden-Groningen. Iedereen is welkom aan tafel. Wel is het belangrijk dat men zich van tevoren aanmeldt.

Omdat er beperkt plek is, moet dat aanmelden vóór 27 april aanstaande via info@fraeylemaborg.nl.