
Gemeente kan van start met woningbouw in Westerbroek en Sappemeer
AlgemeenHOOGEZAND – In het gemeentehuis in Hoogezand zijn donderdag de contracten getekend voor woningbouw in Westerbroek op het terrein waar de Jan Ligthartschool stond. Dinsdag is er een gesprek geweest tussen wethouder Erianne van der Burg en verontruste omwonenden.
Van der Burg tekende in één middag twee koopovereenkomsten voor de ontwikkeling van twee locaties in Westerbroek en Sappemeer waar eerder basisscholen hebben gestaan. In Westerbroek worden 16 woningen voor starters, gezinnen en senioren gebouwd, te weten twee-onder-één-kapwoningen, vrijstaande en rug-aan-rugwoningen. Omwonenden voelden zich echter niet gehoord door de gemeente. Het gaat onder meer om goothoogtes en behoud van groen en er werden zeven zienswijzen tegen de plannen ingediend. ,,Wensen van dorpsbewoners en aanwonenden lijken aan de kant geschoven en lijkt er geen rekening gehouden te worden met wensen of gevolgen voor dorpsbewoners en aanwonenden’’, lieten inwoners eerder weten.
In een gesprek met de wethouders konden omwonenden hun frustratie uiten over de gang van zaken, maar er lijken nu toch enkele wensen van de omwonenden te zijn ingewilligd. In januari wordt het plan aan het dorp gepresenteerd door de gemeente en de projectontwikkelaar en vindt nog een gesprek plaats met twee aanwonenden. Wethouder Van der Burg lijkt tevreden: ,,Met deze twee woningbouwplannen hebben we een mooie herbestemming van de voormalige schoollocaties. Ze leveren een bijdrage aan onze woningbouwopgave en in het bijzonder de realisatie van woningen voor starters en senioren.’’ De planning is dat de bouw in het eerste kwartaal van 2027 begint.
Aan de Middenstraat in Sappemeer, waar de St. Antoniusschool stond, worden 15 woningen voor gezinnen en senioren gebouwd. De planning daar is dat de bouw in het derde kwartaal van 2026 begint.







