
Geert Koning overhandigt zijn tweede boek aan burgemeester Van Lente
AlgemeenHOOGEZAND - Dwaars, het tweede boek van Geert Koning uit Foxhol, is donderdagmorgen in het Huis van Cultuur en Bestuur aangeboden aan burgemeester Erica van Lente van Midden-Groningen.
Net als zijn eerste boek Afslag 40 gaan de verhalen die Koning schreef over inwoners van Foxhol. Deels verhalen zoal ze echt zijn gebeurd en deels ook een beetje verzonnen. Het boekwerk van 25 korte verhalen beschrijft op een vaak humoristische wijze het reilen en zeilen binnen de Foxholster dorpsgemeenschap. Koning schreef zijn eerste verhaal in de winter van 1986. Het vroor en het oude Winschoterdiep was één ijsbaan. Daar waren dan ook de meeste inwoners van Foxhol te vinden. Zijn verhaal werd gepubliceerd in het periodieke krantje van de Foxholster dorpsvereniging Artifox en de reacties waren dermate positief dat Koning gehoor gaf aan de wens om vaker te gaan schrijven.
Zo verschenen met regelmaat zijn verhalen in het dorpskrantje en later werden ze gebundeld in een eerste boek. Maar de verhalen en de schrijversdrift bleven niet beperkt tot één boek en nu is er dus Dwaars, een titel met een link naar de scheepsbouw en de dwarshellingen. Dwaars bleek dusdanig in trek dat de eerste oplage al bijna is uitverkocht. Koning: ,,Het zijn allemaal dagelijkse gebeurtenissen en heel herkenbaar. En soms zit er ook een vleugje fantasie in, waar verzonnen dorpsgenoten ‘Jan en Alie’ een rol spelen.’’ Mede dankzij subsidie van de gemeente uit het Leefbaarheidsfonds kon de prijs laag worden gehouden. Burgemeester Van Lente: ,,Dit is een heel mooi inkijkje in het leven in Foxhol, het boek maakt dat het ook zo echt gaat leven.’’







