Wesley Ferwerda. (foto: CDA Midden-Groningen)
Wesley Ferwerda. (foto: CDA Midden-Groningen)

Wesley Ferwerda gaat geld inzamelen voor Serious Request

Algemeen

HAREN - Wesley Ferwerda, nummer 3 op de lijst voor de gemeenteraadsverkiezingen voor het CDA Midden-Groningen, houdt vandaag (dinsdag) als oud-leerling een praatje bij de Mytylschool in Haren. Daarna wordt een sponsorloop gehouden om geld in te zamelen in het kader van Serious Request.

Serious Request zamelt dit jaar geld in voor Spieren voor Spieren, een stichting die zich inzet voor onderzoek naar de behandelingen tegen spierziekten. De 31-jarige Ferwerda is zelf gediagnosticeerd met de progressieve spierziekte Duchenne en vindt de sponsorloop erg belangrijk. ,,Een sponsorloop waarbij kinderen met een beperking geld inzamelen voor de prachtige stichting Spieren voor Spieren is zeer bewonderingswaardig, omdat deze kinderen zich vaak al niet of nauwelijks zonder belemmering kunnen voortbewegen en er ook kinderen meedoen die volledig afhankelijk zijn van een rolstoel, maar toch de betrokkenheid voelen en het besef hebben dat het cruciaal is om geld in te zamelen voor onderzoek naar spierziekten, daar kan iedereen alleen maar enorme waardering voor hebben.’’ 

Ook de politiek heeft een rol, zo wil Ferwerda benadrukken: ,,Politici hebben een voorbeeldfunctie en zijn aan zet om hun waardering te laten blijken door middel van dergelijke toespraakjes. En het is natuurlijk fantastisch om dat bij de school te doen waar ik zelf leerling was van mijn zevende tot zestiende. Bovendien vind ik dat de politiek en de overheid zich meer zouden moeten bezighouden met de belangen van mensen met een beperking, nu gebeurt dat te weinig.’’ De sponsorloop op de Mytylschool (speciaal onderwijs) begint om 12.30 uur. Er kan nog gedoneerd worden via https://www.npo3fm.nl/kominactie/acties/door-de-bocht-gieren-voor-spieren.