
Bijna 900 klussers werken op 50 Groningse locaties tijdens Natuurwerkdag
AlgemeenREGIO - De Nationale Natuurwerkdag vierde dit jaar haar 25-jarig jubileum. En dat was te merken in Groningen: op maar liefst 50 locaties in de provincie gingen bijna 900 inwoners aan de slag met klussen die bijdragen aan behoud en herstel van natuur. Daarmee vestigde de provincie opnieuw een recordaantal deelnemende locaties.
De Natuurwerkdag is een landelijk evenement, dat in Groningen wordt georganiseerd door Landschapsbeheer Groningen. Vele Groningers staken vrijdag en zaterdag hun handen uit de mouwen. Het weer zat niet op alle momenten mee, maar de klussers waren niet bang voor een beetje regen. Op 50 locaties in de provincie werd geknot, gesnoeid, gesjouwd en geplant. Sommige locaties, zoals het Lauwersmeergebied, doen al voor het 25e jaar mee. Peter Hellinga, directeur-bestuurder van Landschapsbeheer Groningen, vertelt trots: ,,We hebben nog nooit zoveel deelnemende locaties gehad als dit jaar. En vergeleken met de 570 locaties in het hele land doen we het hier in Groningen bijzonder goed. Ook het aantal deelnemers is ontzettend hoog, 300 meer dan vorig jaar.’’
Gedeputeerde Pascal Roemers, dorpswethouder Inge Jongman van Ten Boer en Peter Hellinga openden vrijdag de Nationale Natuurwerkdagen in Woltersum. Na de opening pootten kinderen van basisschool OBS de Huifkar honderden bollen. Roemers: ,,Ik heb allerlei redenen om mee te doen aan de Nationale Natuurwerkdag. Om het werk van de vrijwilligers te waarderen, omdat de natuur belangrijk is voor mensen en je lekker in beweging bent in de frisse buitenlucht. En het is gewoon gezellig om dit samen te doen.’’ Ook op andere locaties in de provincie werd flink geklust. In Veendam werkte een grote groep in het park, in het Stadspark in Groningen gingen veel bollen de grond in, in Nuis en Sellingen werden de heides ontdaan van jonge boompjes en in Delfzijl werd door ruim tachtig scoutingleden hard gewerkt in het Tuikwerderrakbos.





