Leerlingen van basisscholen én volwassenen deden in de raadzaal mee aan het spel rond de cyberveiligheidscampagne.
Leerlingen van basisscholen én volwassenen deden in de raadzaal mee aan het spel rond de cyberveiligheidscampagne.

Cyberveiligheidscampagne in Midden-Groningen van start

Algemeen

HOOGEZAND – In de raadszaal van het gemeentehuis in Hoogezand is maandagmorgen de aftrap gegeven voor de cyberveiligheidscampagne Echt Niet Vandaag.

Zowel volwassenen, die in diverse hoedanigheden iets met dat onderwerp te maken hebben, als schoolkinderen waren daarbij aanwezig. De morgen werd geopend door burgemeester Erica van Lente van Midden-Groningen. Ze liet weten dat veel mensen te maken krijgen met vormen van (dreigende) fraude via internet. ,,Twintig procent van de jongeren, eveneens twintig procent van bedrijven en tien procent van ouderen hebben daar wel eens problemen mee’’, aldus Van Lente. Het gaat onder meer om via e-mail gegevens ontfutselen over bijvoorbeeld bankgegevens of andere vormen van oplichting. De nu gestarte cyberbeveiligingscampagne is een georganiseerde inspanning om mensen bewust te maken van digitale dreigingen zoals phishing en hen te leren zich hiertegen te verdedigen. Daarbij zijn tips en cursussen om de digitale veiligheid te vergroten en de weerbaarheid tegen cyberaanvallen te versterken.

Echt Niet Vandaag is de naam van een Nederlandse campagne tegen digitale criminaliteit en om veilig te internetten, met als doel om iedereen weerbaarder te maken tegen cyberaanvallen. Tijdens regionale actiedagen waarop wordt samengewerkt met lokale partners zoals politie, bedrijven en gemeenten worden activiteiten georganiseerd om bewustzijn te vergroten en praktische tips te delen, met als doel digitale criminaliteit te stoppen. De leerlingen van diverse basisscholen in Midden-Groningen deden mee aan een spel met keuzevragen, zoals wat ze zouden doen als ze een phishing-mail zouden krijgen. De kinderen bleken prima op de hoogte van dreigende gevaren en wat te doen.