De brandweer heeft de auto onder water gelokaliseerd en hijst hem eruit.
De brandweer heeft de auto onder water gelokaliseerd en hijst hem eruit.

Auto kanaal in, bestuurder zwemmend naar de overkant

Algemeen

WESTERBROEK – Ter hoogte van scheepswerf Ferus Smit in Westerbroek is vrijdagmiddag een automobilist in het Winschoterdiep beland. De bestuurder wist zwemmend de wal te bereiken.

Politie en meerdere brandweervoertuigen van Hoogezand, Haren en Groningen rukten massaal uit naar ongevalsplek aan de Rijksweg-West N860. De hulpdiensten waren snel op de plek des onheils en de bestuurder van het voertuig wist zichzelf in veiligheid te brengen, door naar de scheepswerf aan de overkant te zwemmen en daar op de kade te klimmen.

Het duikteam van brandweer Groningen heeft het voertuig, dat geheel onder water in het kanaal lag, weten te lokaliseren. Het is vervolgens uit het water getakeld. Gedurende de hulpverlening werd één rijbaan afgesloten.

Hoe de man met zijn auto het kanaal in heeft kunnen rijden, is niet helemaal duidelijk. De politie doet onderzoek naar de toedracht.